קטגוריות
בלוג חסכון לעתיד ולפנסיה כלכלת המשפחה

מבצעי סוף שנה!

בכל סוף שנה ממליצים אנשי הביטוח, הפנסיה ורואי החשבון שלא לשכוח את הפקדות סוף השנה. הפקדות פנסיה הן הפקדות שנתיות ולא מבצע לסוף השנה. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולתת דגש על נושאים פנסיוניים וביטוחיים אחרים שכדאי לבדוק לפני סוף השנה.

עצמאים

עצמאי זכאי להטבות מס על הפקדה לפנסיה של כ 16.5 אחוז מהכנסתו והטבה נוספת בקרן השתלמות. מבין מעט העצמאים ששרדו את סגר הקורונה, מי שלא הפקיד כלום או שהפקיד חלקית טוב יעשה אם יתקן זאת לפני סוף השנה. יחד עם זאת, ככלל, רצוי להפקיד באופן חודשי ורציף לאורך כל השנה משתי סיבות:
א. הפקדה רציפה חודשית מנטרלת תנודות בשוק ההון כי מפקידים גם כשיש ירידות וגם כשיש עליות.
ב. הפקדה חודשית מייצרת שכר מבוטח קבוע בקרן הפנסיה שמשמש הגנה למשפחה במקרה מוות או נכות. זה לא פחות חשוב מהחסכון.
לכן, ב 2021, עשו הערכה של ההכנסה שלכם והפקידו חודשית בהתאם. ואם הפקדתם יותר – ממש לא אסון, רק תהיה לכם פנסיה יותר גדולה שזה מצוין. הפקדה בהוראת קבע גם תחסוך לכם את כאב הראש של סוף השנה.

שכירים

סוף שנה היא הזדמנות לשכירים לבדוק שני דברים:
א. האם המעסיק שלהם הפקיד להם כראוי במשך השנה? אם לא, הרבה יותר קל לתקן במהלך שנת המס מאשר לאחריה. עובדים חדשים – המעסיק צריך להפקיד לכם לא יאוחר מסוף השנה. הזכירו לו.
ב. לעובדים רבים יש רכיבי שכר שעליהם המעסיק לא מפקיד לפנסיה. למשל שעות נוספות. על רכיבים אלה החוק מתיר גם לשכיר להפקיד באופן עצמאי בקופת גמל או קרן פנסיה. למה זה טוב? כי מקבלים הטבות והחזרי מס. וכמובן – זה מגדיל את הפנסיה.

ביטוחים ומבצעי סוף שנה

אגלה לכם סוד קטן. חברות הביטוח מציעות מבצעי הנחות בסוף שנה לביטוחים כמו בריאות ומוות. לפעמים בעשרות אחוזים. אם יש לכם צורך ביטוחי (למשל אם המשפחה גדלה) זה עיתוי נכון. נצלו גם את ההזדמנות לרענן ביטוחים ישנים ויקרים בסיוע של בעל רשיון מומחה. יתכן ואתם זכאים גם לביטוח יותר זול וגם יותר טוב. ממילא יש לכם כעת מלא זמן פנוי.

סיכום

אנחנו יודעים להדריך ולבצע עבורכם את כל ההמלצות הללו. בין אם אתם מאלה שנזכרים ברגע האחרון או לא אתם מוזמנים לשיחה והדרכה וכמובן לנצל את מבצע סוף השנה.

הזן את כתובת הדוא"ל שלך כדי להירשם לבלוג ולקבל התראות על
פוסטים חדשים.

השאר תגובה